fbpx

Dlaczego sól drogowa ma fatalny wpływ na karoserię?

800 533 www.autospakrakow.pl

Sezon zimowy dla posiadaczy samochodów zawsze stanowi swego rodzaju wyzwanie. Wiąże się z podjęciem konkretnych działań, które mają na celu zabezpieczyć auto przed szkodliwymi warunkami. Oczywistym zabiegiem jest założenie opon zimowych, które pozwalają na jazdę w każdych warunkach, bez obawy przed każdym hamowaniem Jednak istnieje inne zagrożenie, przed którym tylko nieliczni kierowcy chronią swoje samochód. Chodzi o sól drogową, która jest wysypywana na ulice miast i inne trasy, po których się przemieszczamy. Czemu warto zabezpieczyć przed nią samochód i dlaczego jest ona tak szkodliwa?

Sól drogowa a korozja

Niestety posiadacze samochodów, które mają za sobą duże przebiegi, wiedzą, że sezon zimowy wiąże się zwiększonym ryzykiem pojawienia się korozji na karoserii auta. Sól drogowa, która ma na celu zwalczać oblodzenie i rozpuszczać śnieg odkłada się w zakamarkach samochodu, gdy błoto pośniegowe bryzga na wszystkie strony. Zebrany w nim chlorek sodu kumuluje w sobie wilgoć, przez co przyspiesza proces rdzewienia. Niestety w miejscach, które są uszkodzone, zadrapane lub niezabezpieczone przed korozją szybko pojawią się rdzawe ogniska. Zjawisko to może wystąpić również w relatywnie nowych samochodach, wystarczy tylko, że będą one posiadały drobne ubytki w powłoce lakierniczej.

Jedyną ochroną przed szkodliwym wpływem soli drogowe jest regularne mycie samochodu, które pozwoli wypłukać chlorek sodu. Osobom, którym zależy na utrzymywaniu samochodu w nienagannym stanie polecamy odwiedzenie studia detailingowego, w którym można położyć powłoki ochronne na lakier. Pomagają one odpychać jakąkolwiek wilgoć, dzięki czemu nie będzie dochodzić do rozwoju korozji. Niestety, jeśli na Waszym samochodzie pojawiły się głębokie zarysowania, powinniście je naprawić, ponieważ tylko w ten sposób będą one mogły prawidłowo chronić lakier przed korozją!