
Najczęstsze błędy popełniane podczas samodzielnego mycia auta
https://www.autospakrakow.pl/wp-content/uploads/2020/12/najczestsze-bledy-popelniane-podczas-samodzielnego-mycia-auta.jpg 800 533 www.autospakrakow.pl www.autospakrakow.pl https://secure.gravatar.com/avatar/371c2875a6b42d3765a00a6c1daf13ee?s=96&d=mm&r=gJeśli jesteście osobami, które lubą dbać o porządek z pewnością często zajmujecie się myciem i sprzątaniem własnego samochodu. To bardzo dobrze, ponieważ stanowi on wizytówkę kierowcy, a stan czystości dużo mówi o właścicielu. Jednak każdy, kto zajmuje się tym samodzielnie, jest narażony na popełnianie pewnych błędów, które mogą doprowadzić do znacznie szybszego zniszczenia się niektórych elementów samochodu. Niekiedy nawet jednorazowa pomyłka może poważnie uszkodzić lakier, części mechaniczne lub coś we wnętrzu. Jakich błędów powinniście unikać, a które przytrafiają się kierowcom samodzielnie mylącym auta?
Czego nie robić podczas mycia samochodu
Chociaż częste mycie samochodu jest bardzo dobrym zwyczajem, warto robić to w przemyślany sposób, aby nie wyrządzić mu żadnych szkód. W tym celu należy powiedzieć, że powinniście omijać myjnie automatyczne szerokim łukiem. Chociaż auto wyjeżdża z nich czyste, lakier jest zrujnowany. Jeśli zatem nie nadają się one do mycia samochodu, ponieważ na szczotkach odkłada się piach, to samo dotyczy ręczników, z których będziecie korzystali podczas mycia ręcznego. Nie powinniście używać brudnych, niedoczyszczonych materiałów, nawet jeśli są z mikrofibry. W innym przypadku szybko zniszczycie powłokę lakierniczą. Pamiętajcie, że czyszczenie samochodu trzeba zacząć od bardzo dokładnego mycia wstępnego, które spłucze brud i rozmiękczy twarde osady. Podczas mycia auta nigdy nie korzystajcie z domowych środków chemicznych. Ceny kosmetyków samochodowych zaczynają się już od 20 zł, naprawdę nie warto oszczędzać. Jeśli korzystacie z myjki wysokociśnieniowej, musicie wiedzieć, że zbliżanie czubka lancy na odległość mniejszą niż 20 cm może doprowadzić do uszkodzenia lakieru lub oderwania emblematów. Mycie samochodu powinniście zakończyć ręcznym osuszaniem przy użyciu ręcznika z mikrofibry. Dzięki temu nie pojawią się na nim waterspoty, które później będzie ciężko usunąć.
To tylko niektóre z błędów, które można często zaobserwować przy stanowiskach na myjniach ręcznych. Niestety czasami widać też efekty nieudolnych prób czyszczenia na autach ze zniszczoną powłoką lakierniczą. Jeśli chcecie uniknąć tego rodzaju problemów lub zapewnić swojemu samochodowi czyszczenie wraz z konserwacją lakieru, pomyślcie o odwiedzeniu studia detailingowego. Dzięki fachowcom, którzy posiadają najlepsze kosmetyki do aut, efekt czystego i błyszczącego auta utrzymuje się znacznie dłużej!
- Posted In:
- Blog